Nové knihy

Zobrazení: 136

 

            98871187 tiche roky                 Nový román Aleny Mornštajnové je jiný než ty předchozí. Nejedná se o velké historické téma, nýbrž o intimní rodinné drama, kde hlavní roli hrají náhody a lidské charaktery. Stejně jako u románu Hana však jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh, který si čtenáře podmaní od první do poslední stránky.

98871442 zikmund 100

Dva mladí muži, Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si plní svůj klukovský sen. Vydávají se po stopách asijské cesty Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a dnešníma očima hledí na stejná místa, jako kdysi před šedesáti lety jejich slavní předchůdci. Fotí, natáčejí, baví se s lidmi a zjišťují, jak moc se svět změnil. Fotoanabáze dvou kluků, kteří neposlechli rady "zkušených", aby neblbli a dělali něco pořádného,  je poctou Miroslavu Zikmundovi k jeho stým narozeninám.

98875548 pokuseni byt stastni

Úsměvný i poučný román o jednom neapolském mrzoutovi,  pod jehož protivnou slupkou se skrývá osobitý smysl pro humor a láska k životu. Intimní, laskavý, jemně melancholický, ale zároveň pozitivně laděný příběh, jemuž nechybí spád ani černý humor.

98839934 jezibabin vysavac

Sbírka fantasy povídek pro děti a mládež, plná zajímavých nápadů, nezbytného napětí a laskavého humoru.

98884086 garfield ve vlastni stave

Další sešit komiksových příběhů mazaného tlustého kocoura, který ze všeho nejvíc miluje jídlo a svůj pelech. Je tu opět nejslavnější a nejlegračnější kocour světa s parádní porcí vtipů.