Jsme fantastická knihovna

Zobrazení: 690

Městská knihovna Lanškroun se zapojila do projektu Akademie science fiction, fantasy a hororu FANTASTICKÁ KNIHOVNA, který si klade za cíl propagovat a podporovat kvalitní tituly žánrů sci-fi, fantasy a hororu.

 

logo ASFFH opis modre

Akademie vznikla v roce 1995 a spojuje, zastřešuje a oceňuje fantastickou scénu na území České republiky, ať už se jedná o knihy, komiksy, videohry, filmy či jiné žánrové působení. Jednou z hlavních náplní Akademie je udělování cen v rámci žánru. Mezi další činnosti spolku spadá jak osvěta uvnitř fantastické scény, tak šíření povědomí o ní mimo žánrovou komunitu. K cílům Akademie patří mimo jiné také podpora domácích akcí na poli fantastiky, jejich případná spoluorganizace či alespoň záštita. Hlavní ambicí je vybudovat organizaci zastřešující fantastický žánr v jeho nejrůznějších podobách a přispívat k propagaci, rozvoji a kultivaci české fantastické tvorby doma i v zahraničí.

Oceněné knihy jsou označené bílým logem  logo ASFFH pyramida  Akademie ASFFH a najdete je v oddělení pro dospělé. Přijďte si vybrat!