Krajinou příběhů

Zobrazení: 670

Městská knihovna Lanškroun si Vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Rostislava Bartoně KRAJINOU PŘÍBĚHŮ do prostor čítárny od 15.04. do 30.06.2019.

 

 

Rostislav Bartoň je fotograf, který miluje přírodu Orlických hor a její atmosféru dokáže zachytit na svých fotografiích. Narodil se v roce 1969 v Lanškrouně a dětství prožil na venkově nedaleko svého rodiště. Tady, jak sám říká, získal kladný vztah k přírodě. K fotografování se dostal až v dospělosti, někdy v roce 2014 se svojí první zrcadlovkou začal pořizovat obrázky krajin a pořádat výstavy. Všechny jeho snímky vznikají v oblasti Orlických hor, kde nyní žije. 

Nejraději fotím krajinu. Příroda je mocná čarodějka, je krásná a umí okouzlit v každém ročním období. Miluji západy slunce, ranní mlhy nebo chvíle těsně před bouřkou i po ní. Často jsou to pro mě nezapomenutelné okamžiky, ze kterých dlouho čerpám energii, inspiraci a nápady.“ 

Jako samouk se nebrání ani různým experimentům při pořizování fotografií. Střídání různých kompozic a hledání jiného úhlu pohledu ho na práci nejvíce baví. 

Mnohdy stačí položit fotoaparát na zem a hned je fotografie zajímavější. Velmi často fotím v protisvětle, což bývá někdy technicky náročnější. Fotí se na více expozic a jednotlivé snímky se pak do sebe skládají. Je to trošku alchymie, ale baví mě to. Stále se je co učit.“ 

Svoji tvorbu představí v čítárně Městské knihovny Lanškroun od 15.04. do 30.06.2019.