Kulturní dům - příběh pokračuje - 02.10.2019

Srdečně zveme na přednášku Marie Hrynečkové, autorky knihy "Příběh kulturního domu Lanškroun", která bude vyprávět nejen o vzniku knihy, ale i o nových faktech, které se do knihy nedostaly.

Langerova továrna na šperky, ubytovna pro rodiny německých důstojníků, sídlo okresního soudu, požár, záměr postavit věznici, dílny textilní školy, jesle a mateřská školka, restaurace... takto se odvíjela minulost kulturního domu v Lanškrouně.
Marii Hrynečkovu však nejvíc zaujaly vzpomínky pamětníků na doby, kdy do "kulturáku" chodili. Ať už jako tříletí caparti do školky, věnovat se svým koníčkům, na zábavy, čaje, plesy, karnevaly, koncerty, rodinné oslavy, do tanečních či na svatby. Kulturák, to je zkrátka nezapomenutelné mládí několika lanškrounských generací!
Kniha vzbudila odezvu u dalších pamětníků, kteří se podělili o své, až 70 let staré vzpomínky. Z Vídně se ozval také potomek továrníka Rudolfa Emila Langera, aby doplnil některá dosud neznámá fakta a poskytl fotografie. I ty na přednášce uvidíte.

Kulturák plakát