Noc literatury 07.10.2020

Středeční večer 7. října bude poprvé v Lanškrouně patřit literárnímu happeningu Noc literatury, který pořádají Městská knihovna Lanškroun a Kulturní centrum Lanškroun.

Tento projekt odstartoval v roce 2006 v Praze, od roku 2013 se díky spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků začal rozrůstat i do dalších měst České republiky. Počet zapojených měst každoročně stoupá a v letošním roce jich už bude téměř 70. Noci literatury se účastní i řada evropských i mimoevropských měst a projekt se tak postupně stává kulturní akcí s mezinárodním přesahem.

Akce se koná každoročně v předvečer knižního festivalu Svět knihy. Letos se bohužel, stejně jako spousta dalších akcí, ani tato akce neuskutečnila v souvislosti s mimořádnými opatřeními proti šíření koronaviru. Naštěstí byla pouze „přesunuta“ na podzim a konat se bude ve stejném termínu, jako celostátní akce Týden knihoven.

Cílem projektu je představit široké veřejnosti současnou evropskou literaturu trochu netradičním způsobem a zároveň oživit večerní město zajímavou akcí. Na třech různých a na první pohled neobvyklých místech v Lanškrouně se budou postupně číst vybrané ukázky z nejnovějších překladů současných evropských děl. Čtení bude doplněno hudebním programem a malým občerstvením.

Noc literatury 1